Main Menu
User Menu

Esmery-Hallon, Letiště Bonneuil [1917-1918]

Bonneuil Aerodrome

     
Název:
Name:
Letiště Bonneuil
Originální název:
Original Name:
Bonneuil Aerodrome
Další názvy:
Other Names:
DD.10.1914-DD.03.1917 Militärflugplatz Bonneuil Ferme
DD.03.1917-DD.04.1918 Bonneuil Aerodrome
DD.04.1918-DD.08.1918 Militärflugplatz Bonneuil Ferme
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Golancourt Aerodrome?
Obec:
Municipality:
Esmery-Hallon
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°42'27.00"N 03°02'46.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Německé, poté francouzské a britské a opět německé letiště (dvě přistávací plochy) během 1. světové války.
Zdroje:
Sources:
Jefford, Wing Commander C.G., MBE, BA, RAF(Retd.). RAF Squadrons, a Comprehensive record of the Movement and Equipment of all RAF Squadrons and their Antecedents since 1912. Shrewsbury, Shropshire, UK: Airlife Publishing, 1988 (second edition 2001). ISBN 1-85310-053-6.
https://www.anciens-aerodromes.com/?p=6529
URL : https://www.valka.cz/Esmery-Hallon-Letiste-Bonneuil-1917-1918-t207791#588458Verze : 0
MOD
Německé a francouzské jednotky dislokované na tomto letišti.


- German Air Force:
- Activity reported on 23/10/1914
DD.03.1916-DD.03.1916 Fl.Abt Lb17
DD.02.1917-DD.02.1917 Fl.Abt A234


- French Air Force:
24.03.1917-06.06.1917 GC 13 (N 67, 84, 124 LF)
23.09.1917-22.01.1918 N 154
07.12.1917-09.01.1918 R 213


- German Air Force (southern extension to Château de Bonneuil):
14.04.1918-21.04.1918 Jasta 12
14.04.1918-21.04.1918 Jasta 13
14.04.1918-21.04.1918 Jasta 15
14.04.1918-21.04.1918 Jasta 19
DD.04.1918-DD.07.1918 Fl.Abt A212
DD.04.1918-DD.08.1918 Fl.Abt Lb29
DD.05.1918-DD.08.1918 Jasta 35 (late May 1918)
DD.06.1918-DD.08.1918 SchutzSt 13 (mid-August 1918)
- Activity reported until August 1918


zdroj: https://www.anciens-aerodromes.com/?p=6529
URL : https://www.valka.cz/Esmery-Hallon-Letiste-Bonneuil-1917-1918-t207791#588460Verze : 1
MOD