Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 9 [1951- ]

Patrol Squadron 9 "Golden Eagles" / VP-9

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 9
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1951-DD.09.1951 Letecké křídlo floty 4
DD.09.1951-DD.02.1952 Letecké křídlo floty 2
DD.02.1952-DD.06.1953 Letecké křídlo floty 4
DD.06.1953-29.06.1963 COMFAIRALAMEDA
29.06.1963-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 COMPATWINGSPAC
01.06.1981-20.11.1992 Hlídkové křídlo 10
20.11.1992-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 2
Dislokace:
Deployed:
15.03.1951-DD.02.1952 Seattle, NAS Seattle
DD.02.1952-01.12.1963 Alameda, NAS Alameda
01.12.1963-20.11.1992 Sunnyvale, NAS Moffett Field
20.11.1992-DD.MM.RRRR Kalaeloa, NAS Barbers Point

Velitel:
Commander:
15.03.1951-DD.04.1952 Bailey, M. B. (Commander)
DD.04.1952-DD.01.1953 Filson, J. B. (Commander)
DD.01.1953-DD.05.1954 Ebright, M. T. (Commander)
DD.05.1954-DD.08.1955 Murphy, H. M. (Commander)
DD.08.1955-DD.03.1957 Norris, T. H. T. (Commander)
DD.03.1957-10.03.1958 Merrill, M. A. (Commander)
10.03.1958-25.03.1959 Peterson, R. F. (Commander)
25.03.1959-29.04.1960 Deitchman, V. (Commander)
29.04.1960-28.04.1961 Cox, C. H. (Commander)
28.04.1961-09.03.1962 Healey, T. L. (Commander)
09.03.1962-12.03.1963 Schubert, R. C. (Commander)
12.03.1963-10.01.1964 Freeman, J. T. (Commander)
10.01.1964-DD.12.1964 Kurfess, J. F. (Commander)
DD.12.1964-03.12.1965 Dunning, R. A. (Commander)
03.12.1965-30.11.1966 Smith, James H. B. (Commander)
30.11.1966-01.11.1967 Mahon, Richard B. (Commander)
01.11.1967-24.07.1968 Schuller, Gordon J. (Commander)
24.07.1968-08.07.1969 Booth, Roger G. (Commander)
08.07.1969-DD.04.1970 Phillips, L. Jr. (Commander)
DD.04.1970-31.03.1971 Pasztalaniec, M. F. (Commander)
31.03.1971-30.03.1972 Melville, Noel (Commander)
30.03.1972-30.03.1973 Adams, B. J. (Commander)
30.03.1973-DD.03.1974 Marryott, R. F. (Commander)
DD.03.1974-27.03.1975 Cleary, Patrick (Commander)
27.03.1975-13.03.1976 Dressler, Joseph (Commander)
13.03.1976-25.03.1977 Truax, Daniel M. (Commander)
25.03.1977-03.03.1978 Ritchhart, Delbert A. (Commander)
03.03.1978-23.03.1979 Powers, Byrons L. (Commander)
23.03.1979-31.03.1980 Cressy, Peter H. (Commander)
31.03.1980-31.03.1981 Nute, Charles C. (Commander)
31.03.1981-04.03.1982 Mattson, James L. (Commander)
04.03.1982-DD.03.1983 Quinn, R. J. (Commander)
DD.03.1983-05.06.1984 Wyatt III, J. C. (Commander)
05.06.1984-16.05.1985 Burhans, Nicholas P. (Commander)
16.05.1985-16.07.1986 Bozin, W. G. (Commander)
16.07.1986-29.05.1987 Lenfant, Philippe M. (Commander)
29.05.1987-27.05.1988 Stromquist, David W. (Commander)
27.05.1988-27.05.1989 Weiss, Christopher L. (Commander)
27.05.1989-27.05.1990 Feeks, Thomas M. (Commander)
27.05.1990-DD.05.1991 Hallowell, P. E. (Commander)
DD.05.1991-14.05.1992 Ruoti, A. J. (Commander)
14.05.1992-14.05.1993 Morrell, K. A. Jr. (Commander)
14.05.1993-DD.MM.1994 Lavender, S. C. (Commander)
DD.MM.1994-05.05.1995 Plehal, John V. (Commander)
05.05.1995-24.05.1996 Gray, Brendan L. (Commander)
24.05.1996-DD.MM.RRRR Hohl, T. K. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1951-DD.MM.RRRR Consolidated P4Y-2 Privateer
DD.06.1952-DD.MM.RRRR Consolidated P4Y-2/2S Privateer
DD.01.1953-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-2 Neptune
DD.MM.1960-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune
DD.12.1962-DD.MM.RRRR Lockheed SP-2H Neptune
DD.12.1963-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.02.1966-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.07.1976-DD.MM.RRRR P-3C UI
DD.08.1990-DD.MM.RRRR P-3C UIIIR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-9-1951-t206510#585553Verze : 1
MOD