Main Menu
User Menu

Útočná peruť 176 [1955-1992]

Attack Squadron 176 "Thunderbolts" / VA-176

     
Název:
Name:
Útočná peruť 176
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 176
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.10.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1955-15.03.1958 ATG-202
15.03.1958-13.09.1958 Palubní letecká skupina 17
13.09.1958-16.04.1959 COMFAIRJACKSONVILLE
16.04.1959-20.12.1963 Palubní letecká skupina 10
20.12.1963-01.03.1967 Palubní letecké křídlo 10
01.03.1967-06.12.1967 Palubní letecké křídlo 3
06.12.1967-DD.05.1968 COMFAIRJACKSONVILLE
DD.05.1968-01.04.1969 COMFAIRNORFOLK
01.04.1969-30.10.1992 Palubní letecké křídlo 6
Dislokace:
Deployed:
01.06.1955-DD.02.1956 Jacksonville, NAS Cecil Field
DD.02.1956-DD.02.1955 Jacksonville, NAS Jacksonville
DD.05.1968-30.10.1992 Virginia Beach, NAS Oceana

Velitel:
Commander:
01.06.1955-10.04.1957 O’Brien, James M. (Commander)
10.04.1957-17.03.1958 Cummins, L. W. S. (Commander)
17.03.1958-27.02.1959 Standley, D. C. (Commander)
27.02.1959-30.03.1960 Patrick, U. W. (Commander)
30.03.1960-11.09.1961 Stegg, Robert J. (Commander)
11.09.1961-DD.MM.1962 Forbes, B. B. Jr. (Commander)
DD.MM.1962-27.09.1963 Maulden, H. P. (Commander)
27.09.1963-09.10.1964 Brooke, R. (Commander)
09.10.1964-08.10.1965 Edwards, George D. Jr. (Commander)
08.10.1965-27.09.1966 Martin, Robert J. (Commander)
27.09.1966-01.08.1967 Ashworth, A. R. (Commander)
01.08.1967-25.04.1968 French, J. T. (Commander)
25.04.1968-30.08.1969 Cook, Charles L. (Commander)
30.08.1969-11.08.1970 Davis, John B. (Commander)
11.08.1970-24.08.1971 Alexander, Howard W. (Commander)
24.08.1971-31.07.1972 Mikitarian, Samson (Commander)
31.07.1972-18.06.1973 Dunleavy, Richard M. (Commander)
18.06.1973-27.06.1974 McKenzie, John H. (Commander)
27.06.1974-10.10.1975 Ilg, Raymond P. (Commander)
10.10.1975-06.02.1977 Ferguson, Robert H. (Commander)
06.02.1977-23.03.1978 Howard, Marshall A. (Commander)
23.03.1978-15.06.1979 Oretega, Manuel (Commander)
15.06.1979-02.09.1980 Stauts, Frank L. (Commander)
02.09.1980-19.11.1981 Griffith, Douglas K. (Commander)
19.11.1981-11.02.1983 Beard, Timothy R. (Commander)
11.02.1983-26.07.1984 Currie, Michael P. (Commander)
26.07.1984-23.01.1986 Hurston, James E. (Commander)
23.01.1986-04.06.1987 Stubbs, Gary W. (Commander)
04.06.1987-08.12.1988 Word, Ross A. (Commander)
08.12.1988-01.06.1990 Montesano, Frank W. (Commander)
01.06.1990-31.07.1991 Ballard, William G. (Commander)
31.07.1991-30.10.1992 Hawks, Lee A. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1955-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider / Douglas A-1H Skyraider
05.02.1969-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
25.09.1970-DD.MM.RRRR Grumman KA-6D Intruder
DD.MM.1971-DD.MM.RRRR Grumman A-6C Intruder
DD.07.1975-DD.MM.RRRR Grumman A-6E Intruder
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-176-1955-1992-t206033#584599Verze : 2
MOD