Main Menu
User Menu

Útočná peruť 164 [1960-1975]

Attack Squadron 164 "Ghostriders" / VA-164

     
Název:
Name:
Útočná peruť 164
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 164
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.12.1975
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1960-20.09.1963 Palubní letecká skupina 16
20.12.1963-01.03.1968 Palubní letecké křídlo 16
01.03.1968-12.12.1975 Palubní letecké křídlo 21
Dislokace:
Deployed:
01.09.1960-26.09.1961 Jacksonville, NAS Cecil Field
26.09.1961-12.12.1975 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
01.09.1960-05.09.1961 Williams, Harlan D. (Commander)
05.09.1961-DD.10.1962 Moffit, Lloyd W. (Commander)
DD.10.1962-21.09.1963 Banks, C. A. Jr. (Commander)
21.09.1963-28.08.1964 Netherland, R. M. (Commander)
28.08.1964-24.07.1965 Roberts, J. W. (Commander)
24.07.1965-26.06.1966 Shaw, John D. (Commander)
26.06.1966-31.05.1967 Engel, Paul H. (Commander)
31.05.1967-04.07.1968 Mow, Douglas F. (Commander)
04.07.1968-18.07.1969 Span, William F. (Commander)
18.07.1969-24.07.1970 Hagberg, Roy V. (Commander)
24.07.1970-08.07.1971 Boaz, George L. (Commander)
08.07.1971-01.07.1972 Lawson, Ramsay (Commander)
01.07.1972-15.06.1973 Arthur, Stanley R. (Commander)
15.06.1973-30.05.1974 Gosebrink, Fred J. (Commander)
30.05.1974-12.12.1975 Meyers, Frederick P. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
07.10.1960-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk / McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
13.03.1964-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
06.04.1968-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4F Skyhawk
08.08.1972-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas TA-4F Skyhawk
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-164-1960-1975-t206012#584551Verze : 1
MOD