Main Menu
User Menu

Útočná peruť 64 [1961-1969]

Attack Squadron 64 "Black Lancers" / VA-64

     
Název:
Name:
Útočná peruť 64
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 64
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1961-08.02.1962 Palubní letecká skupina 6
08.02.1962-31.07.1962 Palubní letecká skupina 1
31.07.1962-01.10.1962 COMFAIRNORFOLK
01.10.1962-18.11.1962 Palubní letecká skupina 7
18.11.1962-20.12.1963 Palubní letecká skupina 6
20.12.1963-16.10.1967 Palubní letecké křídlo 6
16.10.1967-07.11.1969 Palubní letecké křídlo 7
Dislokace:
Deployed:
01.07.1961-15.02.1965 Virginia Beach, NAS Oceana
15.02.1965-07.11.1969 Jacksonville, NAS Cecil Field

Velitel:
Commander:
01.07.1961-31.05.1962 Anderson, Paul A. (Lieutenant Commander)
31.05.1962-20.06.1963 Uhwat, R. A. (Commander)
20.06.1963-28.06.1964 Babineau, F. E. (Commander)
28.06.1964-12.06.1965 Scherrer, David E. (Commander)
12.06.1965-07.06.1966 Barr, Max D. (Commander)
07.06.1966-12.06.1967 Kneale, James E. (Commander)
12.06.1967-29.05.1968 Spayde,, Keith C. Jr. (Commander)
29.05.1968-DD.MM.1969 Bucklin, Jerald W. (Commander)
DD.MM.1969-07.11.1969 Meredith, Stuart T. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
18.07.1961-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
28.12.1961-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-64-1961-1969-t204764#581955Verze : 2
MOD