Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 41. hraniční oblasti [1938-1938]

Artillery Command of the 41st Border Area

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 41. hraniční oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 41. hraniční oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 123
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-15.12.1938 41. hraniční oblast
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-15.12.1938 Košice, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
25.09.1938-02.10.1938 Sembratovič, Roman (Podplukovník)
02.10.1938-15.12.1938 Komárek, Valerius (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-15.12.1938
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-15.12.1938 Dělostřelecký pluk 41

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ALFONS
Zdroje:
Sources:
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-41-hranicni-oblasti-1938-1938-t204275#581082Verze : 2
MOD