Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 19. divise [1938-1938]

Artillery Headquarters of the 19th Division

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 19. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 19. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 126 - Mobilisovaný útvar 126-B-2
Datum zániku:
Disbanded:
13.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství 19. divise
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství dělostřelectva III. sboru
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-DD.10.1938 Třebíč, ? /
DD.10.1938-13.10.1938 Kroměříž, Staré kasárny /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-13.10.1938 Krudenc, Otakar (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-22.10.1938 Dělostřelecký pluk 19

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ARBES 9
Zdroje:
Sources:
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-19-divise-1938-1938-t204106#589460Verze : 3
MOD