Main Menu
User Menu

11. letecká armáda [1946-1949]

11th Air Army

11-я воздушная армия (11 ВА)

     
Název:
Name:
11. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
11-я воздушная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.02.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.02.1949
Nástupce:
Successor:
34. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.02.1946-25.05.1946 Tbiliský vojenský okruh
25.05.1946-20.02.1949 Zakavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
DD.02.1946-20.02.1949 Tbilisi

Velitel:
Commander:
DD.02.1946-DD.08.1946 Nikolajenko, Jevgenij Makarovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.08.1946-DD.03.1947 Osipenko, Alexandr Stěpanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.03.1947-20.02.1949 Utin, Alexandr Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1946-10.01.1949 10. gardová bitevní letecká divize
DD.02.1946-DD.04.1946 199. bitevní letecká divize
DD.04.1946-DD.12.1947 309. stíhací letecká divize
01.05.1946-DD.04.1947 197. bitevní letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. – Kalašnikov, K. A. – Golikov, V. I.: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
URL : https://www.valka.cz/11-letecka-armada-1946-1949-t201272#575393Verze : 2
MOD