Main Menu
User Menu

Cumberlandský department [1867-1870]

Department of the Cumberland

     
Název:
Name:
Cumberlandský department
Originální název:
Original Name:
Department of the Cumberland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.03.1867
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1870
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.03.1867-DD.MM.1869 Ministerstvo války
DD.MM.1869-01.06.1870 Jižní vojenská divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
13.03.1867-15.05.1869 Thomas, George Henry ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
https://international-military-encyclopedia.wikia.com/
URL : https://www.valka.cz/Cumberlandsky-department-1867-1870-t197057#566469Verze : 0
MOD