Main Menu
User Menu

Cumberlandský department [1862-1865]

Department of the Cumberland

     
Název:
Name:
Cumberlandský department
Originální název:
Original Name:
Department of the Cumberland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.10.1862
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1865
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.10.1862-16.10.1863 Ministerstvo války
16.10.1863-27.06.1865 Mississippská vojenská divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.10.1862-17.10.1863 Rosecrans, William Starke ( )
17.10.1863-27.06.1865 Thomas, George Henry ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.11.1863-30.05.1864 Nashvillský okruh
30.05.1864-28.02.1865 Tennesseeský okruh
02.06.1864-10.09.1865 Severoalabamský okruh
15.06.1864-20.06.1865 Etowahský okruh
17.01.1865-10.02.1865 Kentucký okruh
17.01.1865-17.03.1865 Východotennesseeský okruh
10.02.1865-25.05.1865 Západotennesseeský okruh
28.02.1865-27.06.1865 Středotennesseeský okruh

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
https://international-military-encyclopedia.wikia.com/
URL : https://www.valka.cz/Cumberlandsky-department-1862-1865-t197052#566461Verze : 1
MOD