Main Menu
User Menu

216. skupina RAF [1942-1946]

No. 216 Group RAF

     
Název:
Name:
216. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 216 Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.10.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.1942-10.09.1942 Russell, Barnabus Henry Cross (Group Captain)
10.09.1942-25.06.1945 Straight, Whitney Willard (Air Commodore)
25.06.1945-DD.MM.1946 Darvall, Lawrence (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 173. peruť RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 230. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
21.05.1942 - No. 216 (Ferry) Group
09.09.1942 - No. 216 (Air Transport and Ferry) Group
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Organsation/Grp07.htm
URL : https://www.valka.cz/216-skupina-RAF-1942-1946-t195747#563486Verze : 1
MOD