Main Menu
User Menu

4. bombardovací letecký sbor [1943-1947]

4th Bomber Air Corps

4. bombardovací letecký zbor

4-й бомбардировочный авиационный корпус (4 бак)

     
Název:
Name:
4. bombardovací letecký sbor
Originální název:
Original Name:
4-й бомбардировочный авиационный Львовский Краснознаменный ордена Суворова корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
7. smíšený letecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1943-28.02.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
28.02.1944-08.09.1944 2. letecká armáda
08.09.1944-31.10.1944 6. letecká armáda
31.10.1944-12.11.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
12.11.1944-DD.03.1947 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
31.12.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště
10.06.1945-DD.03.1947 Budaörs

Velitel:
Commander:
31.12.1943-27.06.1945 Archangeľskij, Pjotr Petrovič (generálmajor letectva)
27.06.1945-DD.04.1946 Archangeľskij, Pjotr Petrovič (generálporučík letectva)
DD.04.1946-DD.03.1947
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jeremejev, (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.12.1943-10.06.1945 202. bombardovací letecká divize
DD.06.1944-05.08.1944 321. bombardovací letecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 421. samostatná spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
10.08.1944-DD.03.1947 Lvovský bombardovací letecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.1944 Řád rudého praporu
DD.MM.1945 Řád Suvorova, 2. stupeň
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Koževnikov, M. N.: Komandovanije i štab VVS Sovetskoj Armii v Velikoj Otěčestvennoj vojně 1941-1945 gg. Moskva 1977.
URL : https://www.valka.cz/4-bombardovaci-letecky-sbor-1943-1947-t195739#566177Verze : 3
MOD