Main Menu
User Menu

8. motorizovaná divize [1942-1943]

8th Motorized Division

     
Název:
Name:
8. motorizovaná divize
Originální název:
Original Name:
8th Motorized Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
8. divize
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1943
Nástupce:
Successor:
8. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.04.1942-22.06.1942 Marley, James P. (Major General)
DD.08.1942-DD.01.1943 Peabody, Paul E. (Major General)
DD.02.1943-15.05.1943 McMahon, William C. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.04.1942-15.05.1943 28. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
www.fatherswar.com
URL : https://www.valka.cz/8-motorizovana-divize-1942-1943-t191181#552217Verze : 3
MOD