Main Menu
User Menu

8. divize [1923-1942]

8th Division

     
Název:
Name:
8. divize
Originální název:
Original Name:
8th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.03.1923
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1942
Nástupce:
Successor:
8. motorizovaná divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.03.1923-DD.04.1926 -, -
DD.04.1926-01.07.1940 Philadelphia, ?
01.07.1940-DD.MM.RRRR Columbia, Fort Jackson

Velitel:
Commander:
01.07.1940-30.11.1940 Peyton, Philip Bradley (Major General)
30.11.1940-18.02.1941 Marley, James P. (Major General)
18.02.1941-DD.03.1941 Shedd, William Edgar (Major General)
DD.03.1941-03.04.1941 Terrell, Henry (Major General)
04.04.1941-09.04.1942 Marley, James P. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.03.1923-23.03.1925 15. pěší brigáda
30.06.1923-23.03.1925 16. pěší brigáda
24.08.1936-01.07.1940 15. pěší brigáda
24.08.1936-01.07.1940 16. pěší brigáda
22.06.1940-09.04.1942 28. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
URL : https://www.valka.cz/8-divize-1923-1942-t191025#551919Verze : 4
MOD