Main Menu
User Menu

6. divize [1917-1942]

6th Division

     
Název:
Name:
6. divize
Originální název:
Original Name:
6th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.11.1917
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1942
Nástupce:
Successor:
6. motorizovaná divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
26.11.1917-DD.MM.RRRR Anniston, Camp McClellan
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?
17.06.1919-30.09.1921 Rockford, Camp Grant
30.09.1921-17.04.1926 -, -
17.04.1926-10.10.1939 Chicago, ?
10.10.1939-09.11.1939 Tacoma, Fort Lewis
09.11.1939-DD.05.1940 Columbia, Fort Jackson
DD.05.1940-10.10.1941 St. Paul, Fort Snelling
10.10.1941-DD.MM.RRRR ?, Fort Leonard Wood, MO

Velitel:
Commander:
29.09.1919-30.09.1921 Bell, George Jr. (Major General)
10.10.1939-01.10.1940 Trott, Clement A. (Brigadier General)
01.10.1940-25.01.1941 Uhl, Frederick E. (Brigadier General)
25.01.1941-09.04.1942 Ridley, Clarence (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.11.1917-23.03.1925 11. pěší brigáda
16.11.1917-23.03.1925 12. pěší brigáda
24.08.1936-01.07.1940 11. pěší brigáda
24.08.1936-02.10.1939 12. pěší brigáda
16.10.1939-09.04.1942 1. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
URL : https://www.valka.cz/6-divize-1917-1942-t191021#551915Verze : 6
MOD