Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 16 [1942-1945]

Bombing Squadron 16 / VB-16

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 16
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 16
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
11.05.1942-08.07.1945 CV-16 USS Lexington
10.07.1945-15.10.1945 CV-15 USS Randolph

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
11.05.1942-08.06.1943 Douglas SBD-4 Dauntless
04.07.1943-09.08.1944 Douglas SBD-5 Dauntless
10.07.1945-15.10.1945 Curtiss SB2C-3 Helldiver
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.wings-aviation.ch

Bombardovací peruť 16 [1942-1945] -


Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-16-1942-1945-t189945#550011Verze : 4
MOD