Main Menu
User Menu

Fudžimoto, Tecukuma

Tetsukuma Fujimoto / 藤本鉄熊

     
Příjmení:
Surname:
Fudžimoto
Jméno:
Given Name:
Tecukuma
Jméno v originále:
Original Name:
藤本鉄熊 / ふじもと・てつくま
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.10.1891 ?, prefektura Jamaguči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
03.09.1950 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 2. letecká armáda
náčelník štábu: 6. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/藤本鉄熊
www.generals.dk

Fudžimoto, Tecukuma - 01.10.1939, Chalchin Gol počas prímeria podpísaného v Moskve 16.09.1939. Sediaci dolu M. I. Potapov a náčelník štabu 6. armády Tetsukuma Fujimoto.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Battle_of_Khalkhin_Gol-Local_armistice.jpg

01.10.1939, Chalchin Gol počas prímeria podpísaného v Moskve 16.09.1939. Sediaci dolu M. I. Potapov a náčelník štabu 6. armády Tetsukuma Fujimoto.
commons.wikimedia.org

URL : https://www.valka.cz/Fudzimoto-Tecukuma-t189318#548988Verze : 3
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Fudžimoto
Jméno:
Given Name:
Tecukuma
Jméno v originále:
Original Name:
藤本鉄熊 / ふじもと・てつくま
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1914 Vojenská akadémia
07.12.1920-29.11.1923 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
01.04.1929 major
01.08.1933 podplukovník
02.08.1937 plukovník
01.08.1939 generálmajor
26.10.1944 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1933-01.08.1935 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
01.06.1942-19.05.1943 Náčelník štábu : 2. letecká armáda

Ručně vyplněné položky:
17.02.1932-01.08.1933 štábny dôstojník Kwantungská armáda
01.08.1933-01.08.1935 náčelník Oddelenia výskumu Armádnej vojnovej akadémie
01.08.1935-19.10.1937 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
19.10.1937-09.03.1938 náčelník sekcie operácii 10. armády
09.03.1938-30.06.1938 Inštruktor Armádna leteská škola Shimoshidzu
30.06.1938-10.07.1938 velitel 9. leteckého pluku
10.07.1938-01.08.1939 velitel 9. perute
01.08.1939-02.12.1940 náčelník štábu 6. armády
02.12.1940-01.04.1942 výkonný dôstojník Armádnej leteskej školy
01.06.1942-19.05.1943 náčelník štábu, 2. leteská armáda
02.06.1943-DD.MM.RRRR Reserva
12.06.1943-DD.09.1945 velitel Južného velitelstva leteckej prepravy
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/藤本鉄熊
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Fudzimoto-Tecukuma-t189318#549018Verze : 1
MOD