Main Menu
User Menu

Konuma, Haruo

Haruo Konuma / 小沼治夫

     
Příjmení:
Surname:
Konuma
Jméno:
Given Name:
Haruo
Jméno v originále:
Original Name:
小沼治夫 / こぬま・はるお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Točigi /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupca náčelníka štábu: 14. oblastní armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/小沼治夫
www.generals.dk
URL CZ: https://www.valka.cz/Konuma-Haruo-t188294#547098Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Haruo-Konuma-t188294#547098Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Konuma
Jméno:
Given Name:
Haruo
Jméno v originále:
Original Name:
小沼治夫 / こぬま・はるお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1920 Vojenská akadémia
24.12.1928-28.11.1931 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1920 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.08.1940 plukovník
01.08.1944 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1941-15.09.1942 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.10.1941-15.09.1942 Velitel : Sekce strategie a taktiky 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 30. peší pluk
30.08.1937-31.05.1938 štábny dôstojník 2. armáda (operácie)
31.05.1938-02.12.1940 pridelený k Generálnemu štábu
31.05.1938-15.09.1942 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
02.12.1940-15.09.1942 náčelník Sekcie stratégie a taktiky, 4. kancelárie, Generálneho štábu
15.10.1941-15.09.1942 náčelník Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.09.1942-01.05.1943 starší štábny dôstojník 17. armáda
01.05.1943-11.12.1944 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
11.12.1944-07.04.1945 zástupca náčelníka štábu 14. oblastná armáda
07.04.1945-16.06.1945 pridelený k Armádnemu vojnovému kolégiu
16.06.1945-05.08.1945 pridelený k veleniu Východného vojenského okresu
05.08.1945-DD.09.1945 zástupca náčelníka štábu 12. oblastná armáda
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/小沼治夫
www.generals.dk
URL CZ: https://www.valka.cz/Konuma-Haruo-t188294#547099Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Haruo-Konuma-t188294#547099Version : 0
MOD