Main Menu
User Menu

4. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [19RR-1936]

4th Section (Western Inteligence) 2nd Bureau (Intelligence) of the Imperial Army General Staff Office / 第四節(欧米課長)第二局帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
4. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第四節(欧米課長)第二局帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.19RR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1936
Nástupce:
Successor:
6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.19RR-DD.06.1936 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.19RR-DD.06.1936 ?, Tokyo /
Přednosta / náčelník:
Chief:
08.02.1882-21.05.1885 Katsura, Taro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
21.05.1885-19.12.1908 ?
19.12.1908-26.01.1911 Muto, Nobuyoshi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
26.01.1911-18.12.1912 Muto, Nobuyoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
18.12.1912-15.01.1915 Nakajima, Masatake (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.01.1915-25.01.1915 neobsadené, vacant
25.01.1915-02.05.1916 Ishimitsu, Maomi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.05.1916-06.08.1917 ?
06.08.1917-03.08.1918 Hayashi, Yasakichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
03.08.1918-01.11.1918 ?
01.11.1918-01.04.1921 Haraguchi, Hatsutaro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.04.1921-17.03.1923 Araki, Sadao (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
17.03.1923-15.12.1924 ?
15.12.1924-08.03.1928 Tatekawa, Yoshitsugu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
08.03.1928-01.08.1929 Hashimoto, Toranosuke (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1929-01.08.1930 Mike, Kazuo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1930-08.08.1932 Watari, Hisao (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
08.08.1932-18.03.1933 Matsumoto, Kenji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
18.03.1933-15.03.1935 Iimura, Jō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
05.03.1935-07.03.1936 Kanda, Masatane (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
07.03.1936-DD.06.1936 Kasahara, Jukio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/参謀本部欧米課
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
URL : https://www.valka.cz/4-sekce-Zapadni-zpravodajstvi-2-kancelare-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-19RR-1936-t187667#545749Verze : 2
MOD