Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl II/3 [1939-1940]

2nd Artillery Battalion / Delostrelecký oddiel II/3

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl II/3
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký oddiel II/3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecký pluk 3
Dislokace:
Deployed:
01.08.1939-28.08.1939 Žilina, kasárny /
28.08.1939-24.09.1939 středoevropské válčiště
24.09.1939-01.10.1940 Žilina, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-01.01.1940 Zadžora, Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1939-01.11.1939 Dělostřelecká baterie 4/3
01.08.1939-01.11.1939 Dělostřelecká baterie 5/3
01.08.1939-01.11.1939 Dělostřelecká baterie 6/3
01.11.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 5/3
01.11.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 6/3
01.11.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 7/3
01.11.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 8/3

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-II-3-1939-1940-t180283#528955Verze : 2
MOD