Main Menu
User Menu

Pěší prapor I/102 [1941-1945]

1st Infantry Battalion / Peší prápor I/102

     
Název:
Name:
Pěší prapor I/102
Originální název:
Original Name:
Peší prápor I/102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-28.04.1945 Pěší pluk 102
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-16.10.1943 východoevropské válčiště
16.10.1943-28.04.1945 středomořské válčiště

Velitel:
Commander:
20.03.1942-DD.07.1942 Strapák, Martin (Major)
DD.07.1942-01.01.1943 Werner, Fridrich (Major)
01.01.1943-18.03.1943 Strapák, Martin (Podplukovník)
18.03.1943-22.05.1943 Werner, Fridrich (Podplukovník)
22.05.1943-01.08.1943 Šuška, Ladislav (Stotník)
01.08.1943-DD.MM.RRRR Strelka, V. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-16.10.1943 Kulometná rota 4/102
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 1/102
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 2/102
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 3/102

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-102-1941-1945-t180215#528809Verze : 2
MOD