Main Menu
User Menu

Pěší prapor I/4 [1939-1940]

1st Infantry Battalion / Peší prápor I/4

     
Název:
Name:
Pěší prapor I/4
Originální název:
Original Name:
Peší prápor I/4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.10.1940 Pěší pluk 4
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-28.08.1939 Bratislava, ? /
28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
01.10.1939-01.10.1940 Bratislava, ? /

Velitel:
Commander:
09.05.1939-07.09.1939 Vick, Anton (Major)
10.09.1939-01.10.1940 Vick, Anton (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 1/4
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 2/4
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 3/4

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "?".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-4-1939-1940-t180152#528723Verze : 1
MOD