Main Menu
User Menu

Pěší pluk 3 [1939-1939]

3rd Infantry Regiment / Peší pluk 3

     
Název:
Name:
Pěší pluk 3
Originální název:
Original Name:
Peší pluk 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 26
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1939
Nástupce:
Successor:
Horský pěší pluk 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 2
01.09.1939-01.10.1939 2. divise
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-28.08.1939 Zvolen, kasárny /
28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
09.05.1939-17.05.1939 Imro, Ján (Major)
17.05.1939-28.08.1939 Imro, Ján (Podplukovník)
28.08.1939-01.10.1939 Krakovský, František ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1939 Náhradní prapor pěšího pluku 3
09.05.1939-01.10.1939 Pěší prapor I/3
09.05.1939-01.10.1939 Pěší prapor II/3
09.05.1939-01.10.1939 Pěší prapor III/3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Karol".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-3-1939-1939-t179914#528193Verze : 0
MOD