Main Menu
User Menu

2. záložní armáda [1942-1942]

2nd Reserve Army

2. záložná armáda

2-я резервная армия (2 РА) - I. формирование

     
Název:
Name:
2. záložní armáda
Originální název:
Original Name:
2-я резервная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
27. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.08.1942
Nástupce:
Successor:
1. gardová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.04.1942-05.08.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
DD.04.1942-DD.08.1942 Vologda, ? /

Velitel:
Commander:
26.04.1942-24.05.1942 Šiblev, Dmitrij Ivanovič1) (Polkovnik / Полковник)
24.05.1942-23.07.1942 Panin, Roman Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.07.1942-05.08.1942 Kolčigin, Bogdan Konstantinovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1942-05.08.1942 Birman, Mark Jakovlevič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.10.1942-DD.07.1942 35. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený
Zdroje:
Sources:
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/2-zalozni-armada-1942-1942-t178057#523981Verze : 1
MOD