Main Menu
User Menu

24. střelecký sbor [1943-1945]

24th Rifle Corps / 24-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
24. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
24-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1943-31.03.1943 Moskevský vojenský okruh
01.04.1943-30.04.1943 Střední front
01.05.1943-31.12.1943 60. armáda
01.01.1944-11.05.1945 13. armáda
Dislokace:
Deployed:
24.02.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-11.05.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
24.02.1943-17.08.1944 Kirjuchin, Nikolaj Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.08.1944-11.05.1945 Onuprijenko, Dmitrij Platonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1944-07.09.1944 71. střelecká divize
01.08.1944-01.09.1944 162. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/EKcgBz
https://goo.gl/cJYo6C
https://goo.gl/Nb8vEM
https://goo.gl/jtNZIH
https://goo.gl/eOMls9
URL : https://www.valka.cz/24-strelecky-sbor-1943-1945-t177736#523261Verze : 0
MOD