Main Menu
User Menu

95. tanková brigáda [1942-1945]

95th Tank Brigade / 95-я танковая бригада

     
Název:
Name:
95. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
95-я танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1942-11.05.1942 Moskevský vojenský okruh
12.05.1942-10.06.1945 9. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.02.1942-15.03.1943 Bannikov, Konstantin Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
16.03.1943-25.08.1943 Galuško, Ivan Jemeljanovič (Polkovnik / Полковник)
26.08.1943-25.08.1944 Kuzněcov, Andrej Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
26.08.1944-10.06.1945 Sekunda, Naum Markovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.04.1942-03.06.1943 Jermaček, Matvěj Lukjanovič (Polkovnik / Полковник)
03.06.1943-DD.12.1943 Vorobějčik, Maarduch Isakovič (Podpolkovnik / Подполковник)
19.12.1943-06.05.1944 Saveljev, Ivan Georgijevič (Major / Mайор)
06.05.1944-10.06.1945 Bojko, Alexandr Vasiljevič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr095.html
https://goo.gl/DxbEoS
URL : https://www.valka.cz/95-tankova-brigada-1942-1945-t177643#523004Verze : 0
MOD