Main Menu
User Menu

Nasu, Jošio

Yoshio Nasu / 那須義雄

     
Příjmení:
Surname:
Nasu
Jméno:
Given Name:
Jošio
Jméno v originále:
Original Name:
那須義雄 / なす・よしお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Kumamoto /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 56. peší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nasu-Josio-t177500#522672Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nasu
Jméno:
Given Name:
Jošio
Jméno v originále:
Original Name:
那須義雄 / なす・よしお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
27.05.1918-DD.MM.RRRR Vojenská akadémia
26.12.1925-12.12.1928 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1918 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
09.03.1939-01.08.1940 Velitel : 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
DD.MM.1939-01.08.1940 Velitel : 1. sekce (organizace a mobilizace) kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu
15.10.1941-18.02.1942 Velitel : 56. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
02.08.1937-09.03.1939 pridelený k štábu Kwantungskej armády
15.08.1938-09.03.1939 Starší štábny dôstojník 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-01.08.1940 náčelník 1. sekcie (Organizácia a mobilizácia), Kancelárie všobecných záležitostí , Generálneho štábu ?
09.03.1939-01.08.1940 náčelník 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1940-15.10.1941 náčelník sekcie úloh, personálnej kancelárie, Ministerstva armády
15.10.1941-18.02.1942 velitel 56. pešieho pluku
18.02.1942-01.10.1942 zástupca náčelníka štábu 15. armády
01.10.1942-02.09.1945 náčelník kancelárie vojenskej administrácie, Ministerstva armády
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/DB/那須義雄
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nasu-Josio-t177500#522723Verze : 2
MOD