Main Menu
User Menu

Iketani, Handžiró

Hanjiro Iketani / 池谷半二郎

     
Příjmení:
Surname:
Iketani
Jméno:
Given Name:
Handžiró
Jméno v originále:
Original Name:
池谷半二郎 / いけたに・はんじろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Šizuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 3. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL CZ: https://www.valka.cz/Iketani-Handziro-t176344#520201Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Hanjiro-Iketani-27744-35895-21322-20108-37070-t176344#520201Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Iketani
Jméno:
Given Name:
Handžiró
Jméno v originále:
Original Name:
池谷半二郎 / いけたに・はんじろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.07.1921 vojenská akadémia
24.12.1926-29.11.1929 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
16.10.1921 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1941 plukovník
01.03.1945 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
14.12.1939-01.08.1940 Velitel : Sekce námořní přepravy Imperiálního velitelství
01.08.1940-01.03.1941 Velitel : Lodní sekce 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1941-06.11.1941 Velitel : Lodní sekce 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
16.12.1944-02.09.1945 Náčelník štábu : 3. armáda

Ručně vyplněné položky:
23.06.1938-01.12.1938 pridelený k štábu 11. armády (operácie)
01.12.1938-14.12.1939 inštruktor Armádne vojnové kolégium
14.12.1939-01.08.1940 velitel Sekce námořní přepravy Imperiálního velitelství
01.08.1940-06.11.1941 náčelník Lodní sekce 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
06.11.1941-27.04.1942 pridelený k štábu 25. amrády (stratégia)
27.04.1942-23.04.1944 náčelník kancelárie rozvoja, oddelenia armády
23.04.1944-16.12.1944 starší štábny dôstojník, 1. armádny okres
16.12.1944-DD.09.1945 náčelník štábu 3. armáda
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/池谷半二郎
URL CZ: https://www.valka.cz/Iketani-Handziro-t176344#520204Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Hanjiro-Iketani-27744-35895-21322-20108-37070-t176344#520204Version : 0
MOD