Main Menu
User Menu

6. vševojsková armáda [1960-1992]

6th Combined Arms Army

6-я общевойсковая aрмия

     
Název:
Name:
6. vševojsková armáda
Originální název:
Original Name:
6-я общевойсковая aрмия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.07.1960
Předchůdce:
Predecessor:
Severní vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1992
Nástupce:
Successor:
6. vševojsková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.07.1960-07.05.1992 Leningradský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
23.07.1960-07.05.1992 Petrozavodsk, ? /

Velitel:
Commander:
23.07.1960-08.06.1964 Losik, Oleg Alexandrovič (generálporučík tankového vojska)
08.06.1964-05.05.1965 Kulikov, Viktor Georgijevič (generálmajor)
05.05.1965-05.05.1967 Kulikov, Viktor Georgijevič (generálporučík)
05.05.1967-13.05.1970 Bachmeťjev, Ivan Andrejanovič (generálporučík)
13.05.1970-20.04.1974 Vološin, Ivan Makarovič (generálporučík)
20.04.1974-25.04.1975 Kulišev, Oleg Fjodorovič (generálmajor)
25.04.1975-27.06.1975 Kulišev, Oleg Fjodorovič (generálporučík)
27.06.1975-28.10.1976 Děmin, Venjamin Arkaďjevič (generálmajor)
28.10.1976-06.02.1978 Děmin, Venjamin Arkaďjevič (generálporučík)
06.02.1978-25.10.1979 Andresjan, Grač Amajakovič (generálmajor)
25.10.1979-DD.07.1981 Andresjan, Grač Amajakovič (generálporučík)
DD.MM.1981-DD.MM.1986 ?
DD.MM.1986-29.04.1988 Mironov, Valerij Ivanovič (generálmajor)
29.04.1988-DD.05.1988 Mironov, Valerij Ivanovič (generálporučík)
DD.MM.1988-DD.10.1989 Kovaljov, Leonid Illarionovič (generálmajor)
DD.10.1989-07.02.1991 Špak, Georgij Ivanovič (generálmajor)
07.02.1991-DD.10.1991 Špak, Georgij Ivanovič (generálporučík)
DD.10.1991-31.12.1991 Jakubov, Jurij Nikolajevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.06.1968-DD.05.1972 Grinkevič, Dmitrij Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.1988-DD.06.1991 Nikolajev, Andrej Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

15.01.1974

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
№5365-УШ

Poznámka:
Note:
23.07.1960-31.12.1991 VÚ 71577
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/6-vsevojskova-armada-1960-1992-t173993#515956Verze : 9
MOD