Main Menu
User Menu

Slavnica

okr. Ilava

     
Název:
Name:
Slavnica
Originální název:
Original Name:
Slavnica
Další názvy:
Other Names:
Slavnica - Zlaunicha (1379), Slanica (1397), Slawnycza (1456), Magna Slašnycza (1461), Slawnicza (1475); maďarsky Szlavniczavaszka, Szalonca, Vaszkaszlavnic


Vieska - Wyschen (1324), Wezka (1375), Kys Zlawnicza alias Vaska (1504), Waska (1773)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Ilava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°59'56.54"N 18°10'44.79"E
Místní části:
Local Municipalities:
Podhorie
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1379
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaplnka na cintoríne baroková z 18. storočia
- Zvonica drevená z 20. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V polovici 19. stor. s obcou splynula obec Vieska. V rokoch 1979-1990 bola obec pripojená ku obci Bolešov.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.slavnica.sk
URL : https://www.valka.cz/Slavnica-t173404#514970Verze : 0
MOD