Main Menu
User Menu

Zlatníky

okr. Bánovce nad Bebravou

     
Název:
Name:
Zlatníky
Originální název:
Original Name:
Zlatníky
Další názvy:
Other Names:
Aranyas (1390), Zlatnik (1863), Zlatníky (1920); maďarsky Zlatnik, Aranyosd
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Bánovce nad Bebravou
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'44.16"N 18°07'18.73"E
Místní části:
Local Municipalities:
Kulháň
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1199
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zvonica drevená z 18. storočia
- Kaplnka na cintoríne z 19. storočia
- Pomník SNP
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola vyznamenaná Řádom rudé hvězdy a Řádom Slovenského národního povstáni II. tř.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zlatniky.sk
URL : https://www.valka.cz/Zlatniky-t173138#514317Verze : 0
MOD