Main Menu
User Menu

Brunovce

okr. Nové Mesto nad Váhom

     
Název:
Name:
Brunovce
Originální název:
Original Name:
Brunovce
Další názvy:
Other Names:
Barnoch (1374), Barnolch, Barnouch, Brunowce (1773); maďarsky Brunóc
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Mesto nad Váhom
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'22.6"N 17°51'13.33"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1374
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštieľ neskororenesančný z rokov 1695-1697 s barokovou kaplnkou
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecbrunovce.sk/ ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-nm-br.html
URL : https://www.valka.cz/Brunovce-t171081#510601Verze : 0
MOD