Main Menu
User Menu

Malé Leváre

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Malé Leváre
Originální název:
Original Name:
Malé Leváre
Další názvy:
Other Names:
Kyslew (1278), Lewary Minor (1460), Twdetorff a. n. Kyslewar (1476), Male Lewardy (1773), Malé Lewáre (1808), Malé Leváry (1920), Malé Leváre (1927); maďarsky Kislévárd, nemecky Kleinschützen, Klein-Schützen
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'11.23"N 16°58'11.20"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1278
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, pôvodne renesančný, z roku 1654, v roku 1741 barokovo prestavaný, veža z roku 1744, v roku 1903 podstatne rozšírený o novú krížnu loď a o svätyňu
- Kaplnka baroková, z roku 1720
- Stĺpy s barokovými sochami z 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.malelevare.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Male-Levare-t170613#509600Verze : 0
MOD