Main Menu
User Menu

Lozorno

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Lozorno
Originální název:
Original Name:
Lozorno
Další názvy:
Other Names:
Ezerlan (1438), Zorno (1589), Lozorno (1773); maďarsky Lozornó
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°19'56.71"N 17°02'34.59"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1438
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, z roku 1629, prestavaný a rozšírený v rokoch 1826 – 27
Muzea:
Museums:
Múzeum historických vozidiel Tatra
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.lozorno.sk
URL : https://www.valka.cz/Lozorno-t170612#509599Verze : 0
MOD