Main Menu
User Menu

Horné Mýto

okr. Dunajská Streda

     
Název:
Name:
Horné Mýto
Originální název:
Original Name:
Horné Mýto
Další názvy:
Other Names:
Wamosfalw (1406), Wykyrth (1421), Wamusfalw, Vamosfalu (1773), Horné Mýto (1927); maďarsky Vamosfalu, Felsövámos
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Dunajská Streda
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°00'37.73"N 17°45'15.53"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1268
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko katolícky. barokový z roku 1740, upravený klasicisticky v 19. storočí
- Kalvária klasicistická z roku 1855
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. V rokoch 1960–1990 bolo Horné Mýto zlúčené s obcou Trhová Hradská do obce s názvom Trhové Mýto.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.hornemyto.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-ds-hm.html
URL : https://www.valka.cz/Horne-Myto-t169590#507268Verze : 0
MOD