Main Menu
User Menu

KVUGr Riva Bella - Opěrný bod č. 12 / HKB Ouistreham (1940-1944)

Resistance Nest No. 12 / Widerstandsnest 12

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 12
Originální název:
Original Name:
Widerstandsnest 12
Další názvy:
Other Names:
WN 12
HKB Ouistreham (Chateau d'Eau)
Daimler Battery (brit.)
Obec:
Municipality:
Ouistreham
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°16'20.03"N 00°16'06.06"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
dělostřelecký opěrný bod
Typ objektu:
Type of Object:
stálá dělostřelecká baterie
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Riva Bella
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
3x 155mm polní houfnice s.FH 414 (f) v kasematě H-669
1x 155mm polní houfnice s.FH 414 (f) v otevřeném postavení
2x 20mm protiletadlové dělo Flak 30 otevřeném postavení
1x 50mm minomet v tobruku Vf 58c
1x kulomet v pancéřovém zvonu objektu H-610
2x kulomet v tobruku Vf 58c
6x kulomet v polním postavení
Posádka:
Crew:
4./AR 1716
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-06.06.1944
Současný stav:
Current Condition:
chátrající
Přístupnost:
Accessibility:
přístupno příležitostně
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.dday-overlord.com/
https://www.atlantikwall.co.uk/
https://www.atlantikwall.org.uk/
https://www.battleofnormandytours.com/
https://en.tracesofwar.com/
https://www.deutschesatlantikwallarchiv.de/
https://www.6juin1944.com
https://archive.is/3gfGB
https://www.battletours.de
https://bunkersite.com
https://www.bunkerpictures.nl/
https://www.strijdbewijs.nl/
memorablevisit.com
https://zapisnik.fortif.net/
https://6juin1944.perso.sfr.fr/sword.php
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Ken Ford, Howard Gerrard: D-Day 1944 (3): Sword Beach and the British Airborne Landings (Osprey Publishing, 2002)
Georges Bernage: Gold, Juno, Sword (Heimdal 2003)

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Riva-Bella-Operny-bod-c-12-HKB-Ouistreham-1940-1944-t169519#507120Verze : 0
MOD
.
KVUGr Riva Bella - Opěrný bod č. 12 / HKB Ouistreham (1940-1944) - Zadní strana kasematy H-669

Zadní strana kasematy H-669
KVUGr Riva Bella - Opěrný bod č. 12 / HKB Ouistreham (1940-1944) - Čelní strana kasematy H-669

Čelní strana kasematy H-669
KVUGr Riva Bella - Opěrný bod č. 12 / HKB Ouistreham (1940-1944) - Tobruk Vf 58d

Tobruk Vf 58d
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Riva-Bella-Operny-bod-c-12-HKB-Ouistreham-1940-1944-t169519#507121Verze : 0
MOD