Main Menu
User Menu

Cífer

okr. Trnava

     
Název:
Name:
Cífer
Originální název:
Original Name:
Cífer
Další názvy:
Other Names:
Cyfur (1291), Chifer (1322), Cyfer (1342), Cyfer alebo Phanchal (1411), Cifer (1920), Cífer (1927); maďarsky Ciffer, Czífer
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trnava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°19'00.86"N 17°29'27.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
Pác, Jarná
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1291
Vojenské objekty:
Military Objects:

UŽ6a
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kúria z 2. polovice 18. storočia
- Kaštieľ pôvodne neskorobarokový z konca 18. storočia, začiatkom 19. storočia zväčšený a neskôr prestavaný
- Malý kaštieľ (pôvodne hostinec) a kúria baroková z 2. polovice 18. storočia
Muzea:
Museums:
UŽ6a- Minimúzeum
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
- Jozef Kubányi (1770-1839), prekladateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Miestne časti Pác a Jarná sú súčasťou Cífera od roku 1974.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cifer.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-tt-cf.html
URL : https://www.valka.cz/Cifer-t168597#505285Verze : 0
MOD