Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 5 [1938-1942]

5th Tank Brigade

Panzer-Brigade 5

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 5
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.11.1938-DD.MM.1942 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
03.11.1938-DD.MM.RRRR Bamberg /

Velitel:
Commander:
03.11.1938-DD.11.1939 Hartlieb, Max von (Generalmajor)
01.12.1939-DD.02.1940 Radlmaier, Ludwig von (Generalmajor)
15.02.1940-DD.12.1940 Breith, Hermann (Oberst)
16.12.1940-DD.07.1941 Linnarz, Viktor Leopold (Oberst)
26.07.1941-DD.MM.1942 Eberbach, Heinrich (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.11.1938-DD.MM.1942 Tankový pluk 35
10.11.1938-11.10.1940 Tankový pluk 36

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-5-1938-1942-t167581#503531Verze : 1
MOD