Main Menu
User Menu

Moravský Svätý Ján

okr. Senica

     
Název:
Name:
Moravský Svätý Ján
Originální název:
Original Name:
Moravský Svätý Ján
Další názvy:
Other Names:
Zenth Janos (1449), Swaty Jan (1773), Moravský Svätý Ján (1920), Moravský Ján (1960), Moravský Svätý Ján (1992)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Senica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'12.62"N 16°59'43.95"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1449
Vojenské objekty:
Military Objects:

V rámci stavebného úseku VII. zboru línie LVI Moravský Svätý Ján bolo pri obci dňa 27.6.1938 zadaných 57 a neskôr vybudovaných 21 objektov. Do dnešného dňa sa zachovalo 21 objektov. S úsekom LVI susedili úseky LV Gajary. Postavené objekty mali čísla 314, 316, 323, 330-336, 338-344, 347, 348, 351, 353.


Postavené objekty opevnení vz. 37 boli typu: A-120, A-140, A-160.
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštieľ z polovice 18. storočia, po 1900 úplne prestavaný a zväčšený o poschodie
- Kostol rímskokatolícky klasicistický z rokov 1840-51 na mieste starého barokového, veža z roku 1759
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko
- Andrej Kubina (27.11.1844-30.3.1900), redaktor, publicista


Pôsobisko
- Kvetoslav F. Urbanovič (1885-1963), spisovateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1979-1989 bola obec spojená s obcou Sekule.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.moravskysvatyjan.sk ; https://www.ropiky.net/
URL : https://www.valka.cz/Moravsky-Svaety-Jan-t167007#502229Verze : 0
MOD