Main Menu
User Menu

Generální inspektorát branné moci [1927-1938]

Inspectorate General of Armed Forces

     
Název:
Name:
Generální inspektorát branné moci
Originální název:
Original Name:
Generální inspektorát branné moci
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.04.1927
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 101
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
30.04.1927-24.09.1938 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
30.04.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
30.04.1927-16.12.1927 Podhajský, Alois (generál III. hodnostní třídy)
16.12.1927-30.11.1933 Podhajský, Alois (armádní generál)
30.11.1933-24.09.1938 Syrový, Jan (armádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1937-24.09.1938 1. oddělení generálního inspektorátu branné moci
01.09.1937-24.09.1938 2. oddělení generálního inspektorátu branné moci

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Generální inspektorát branné moci
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Generalni-inspektorat-branne-moci-1927-1938-t166803#501800Verze : 3
MOD