Main Menu
User Menu

3. rota cyklistického praporu 2 [1933-1935]

3rd Company of the 2nd Bicycle Battalion

     
Název:
Name:
3. rota cyklistického praporu 2
Originální název:
Original Name:
3. rota cyklistického praporu 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1933
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 265
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1933-24.09.1938 Cyklistický prapor 2
Dislokace:
Deployed:
15.09.1933-30.10.1935 Olomouc, Barákový tábor Nový Svět /
30.10.1935-24.09.1938 Frýdek, Cyklistické kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1933-15.09.1935 Boks, Alois (štábní kapitán pěchoty)
Výzbroj:
Armament:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Cyklistický prapor 2
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/3-rota-cyklistickeho-praporu-2-1933-1935-t166561#501310Verze : 0
MOD