Main Menu
User Menu

Letištní správa 2 [1950-1951]

2nd Airfield Authority

     
Název:
Name:
Letištní správa 2
Originální název:
Original Name:
Letištní správa 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká základna 2 a Letištní správa
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1951
Nástupce:
Successor:
2. letištní správa
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1950-27.11.1950 II. letecký okruh
27.11.1950-15.01.1951 1. letecká technická divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1950-15.01.1951 České Budějovice, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.07.1950-31.12.1950 VÚ 7488 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha, www.vojenstvi.cz, www.valka.cz, Irra,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006) ISBN 80-86808-33-5 - "Bez nich by nevzlétli" Svět křídel Cheb 2008
URL : https://www.valka.cz/Letistni-sprava-2-1950-1951-t165178#498704Verze : 0