Main Menu
User Menu

Iža

okr. Komárno

     
Název:
Name:
Iža
Originální název:
Original Name:
Iža
Další názvy:
Other Names:
Isa (1268), Isa, Ysa (1291), Isoha (1786), Iža (1808); maďarsky Izsa
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Komárno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°44'58.35"N 18°13'32.62"E
Místní části:
Local Municipalities:
osada Bokroš, osada Harčáš
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1172
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.iza.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-kn-iz.html
URL : https://www.valka.cz/Iza-t164953#498339Verze : 0
MOD