Main Menu
User Menu

21. armáda [1943-1945]

21st Army / 21-я армия

     
Název:
Name:
21. armáda
Originální název:
Original Name:
21-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
3. záložní armáda
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Charkovský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.07.1943-27.10.1943 Krylov, NikolajIvanovič ( )
24.10.1943-25.02.1944 Žuravljov, Jevgenij Petrovič ( )
DD.02.1944-DD.04.1944 Švecov, Vasilij Ivanovič ( )
DD.04.1944-09.07.1945 Gusev, Dmitrij Nikolajevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1942-DD.12.1942 4. tankový sbor
10.08.1943-DD.11.1943 61. střelecký sbor
DD.08.1943-DD.10.1943 2. gardový tankový sbor
22.01.1944-DD.MM.RRRR 72. samostatná pozorovací letka
DD.05.1944-DD.07.1944 30. gardový střelecký sbor
DD.09.1944-10.06.1945 117. střelecký sbor
DD.12.1944-10.06.1945 118. střelecký sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. samostatný gardový průlomový tankový pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 595. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/21-armada-1943-1945-t163935#496578Verze : 2
MOD