Main Menu
User Menu

24. armáda [1942-1943]

24th Army / 24-я армия

     
Název:
Name:
24. armáda
Originální název:
Original Name:
24-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
9. záložní armáda
Datum zániku:
Disbanded:
13.04.1943
Nástupce:
Successor:
4. gardová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Donský front
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stalingradský front
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stepní front
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-13.04.1943 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
01.09.1942-DD.10.1942 Kozlov, Dmitrij Timofejevič (generálmajor)
DD.10.1942-26.01.1943 Galanin, Ivan Vasiljevič (generálmajor)
27.01.1943-DD.04.1943 Galanin, Ivan Vasiljevič (generálporučík)
DD.04.1943-DD.04.1943 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (generálporučík)
DD.04.1943-DD.04.1943 Tarasov, German Fjodorovič (generálmajor)
DD.04.1943-13.04.1943 Kulik, Grigorij Ivanovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1942-13.04.1943 Vercholovič, Pavěl Michajlovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1942-DD.10.1942 38. gardová střelecká divize
25.09.1942-03.01.1943 Samostatná armádní spojovací letka 24. armády
DD.11.1942-DD.12.1942 16. tankový sbor
03.01.1943-13.04.1943 124. samostatná armádní spojovací letka
17.04.1943-05.05.1943 20. gardový střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/24-armada-1942-1943-t163928#496568Verze : 0
MOD