Main Menu
User Menu

Dolný Ohaj

okr. Nové Zámky

     
Název:
Name:
Dolný Ohaj
Originální název:
Original Name:
Dolný Ohaj
Další názvy:
Other Names:
Vhay (1293), Ochay (1342), Ohaj (1786), Dolní Ohaj (188), Dolný Ohaj (1920); maďarsky Óhaj
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Zámky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°04'59.51"N 18°15'01.80"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1293
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaplnka baroková z polovice 18. storočia
- Kostol rímskokatolícky z roku 1873
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v roku 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecdolnyohaj.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Dolny-Ohaj-t163665#496096Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Nove-Zamky-t163665#496096Version : 0
MOD