Main Menu
User Menu

136. křídlo RAF [1944-1944]

No. 136 Wing RAF

     
Název:
Name:
136. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 136 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
136. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
30.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 20. sektor RAF
12.07.1944-30.07.1944 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-17.06.1944 Thorney Island, stanice RAF Thorney Island
17.06.1944-22.06.1944 Funtington, stanice RAF Funtington
22.06.1944-30.07.1944 Hurn, stanice RAF Hurn

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Kilmartin, J. I. (Wing Commander)
12.05.1944-DD.06.1944 Bryan, J. M. * (Wing Commander)
DD.06.1944-DD.07.1944 Dring, W. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.07.1944 164. peruť RAF
12.05.1944-14.07.1944 183. peruť RAF
03.07.1944-20.07.1944 266. peruť RAF
17.07.1944-23.07.1944 263. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-17.07.1944 164. peruť RAF
12.05.1944-14.07.1944 183. peruť RAF
03.07.1944-20.07.1944 266. peruť RAF
17.07.1944-23.07.1944 263. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/136-kridlo-RAF-1944-1944-t162466#493290Verze : 0
MOD