Main Menu
User Menu

Hronská Dúbrava

okr. Žiar nad Hronom

     
Název:
Name:
Hronská Dúbrava
Originální název:
Original Name:
Hronská Dúbrava
Další názvy:
Other Names:
(1388) Dubroua, (1773) Dubrava, (1946) Hronská Dúbrava; maďarsky Felsóbessenyó
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Žiar nad Hronom
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'22.85"N 19°00'04.7"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1388
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Pomník padlým v Slovenskom národnom povstaní a v 2. svetovej vojne
- Pamätná tabuľa padlým železničiarom
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.hronskadubrava.sk
URL : https://www.valka.cz/Hronska-Dubrava-t160179#488166Verze : 0
MOD