Main Menu
User Menu

Pliešovce

okr. Zvolen

     
Název:
Name:
Pliešovce
Originální název:
Original Name:
Pliešovce
Další názvy:
Other Names:
Plesvic (1332), Pleseuch (1336), Tothpelsewch (1424), Plešovea (1469), Plessewycze (1489), Plessovcze (1773) Pliešovce; maďarsky Tótpelsöc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zvolen
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°25'09.87"N 19°09'35.45"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1256
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Nnáhrobník venovaný padlým v II. svetovej vojne na cintoríne
- Kostol evanjelický augsburského vyznania, postavený bol v rokoch 1927-1928, moderné hnutie
- Ľudový dom zrubový, pastierňa, nachádza sa v časti Zaježová
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1990 sa k Pliešovciam pričlenila obec Zaježová.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.pliesovce.sk
URL : https://www.valka.cz/Pliesovce-t146901#471263Verze : 0
MOD