Main Menu
User Menu

40. samostatná smíšená brigáda [1944-1945]

独立混成第40旅団 / 40th Independent Mixed Brigade

     
Název:
Name:
40. samostatná smíšená brigáda
Originální název:
Original Name:
独立混成第40旅団
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 8. oblastná armáda
Dislokace:
Deployed:
24.06.1944-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 ?, New Ireland /

Velitel:
Commander:
24.06.1944-01.07.1944 ?, ( )
01.07.1944-08.07.1944 Sakamoto, Sueo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
08.07.1944-26.11.1944 Ito, Takeo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
26.11.1944-DD.MM.1945 Ito, Takeo (Rikugun Čújó / Rikugun Chujo)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

24.06.1944-DD.MM.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 230. peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. samostatný zmiešaný pluk
24.06.1944-DD.MM.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
značka/ alias - Takashi / 隆
- doplňovací obvod - Nagoya
Zdroje:
Sources:
homepage1.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/40-samostatna-smisena-brigada-1944-1945-t143579#463590Verze : 0
MOD